2024. április 28. vasárnap
Valéria és Nimród napja

Ez az ország 16 legjobb munkahelye

Aon Hewitt minden évben világszerte közel 30 országban méri fel a munkavállalók munkahelyükről alkotott véleményét és elkötelezettségét. A 2015-ös Legjobb Munkahely Felmérésében hazánkban is 76 vállalat 32 000 munkatársát és és 450 felsővezetőjét kérdezték meg.

4789.jpgAz Aon Hewitt ebben az évben 15. alkalommal mérte fel a hazai dolgozók munkahelyről alkotott véleményét. A megkérdezés keretében a munkavállalók elkötelezettsége mellett a vonzó munkáltatói arculat, a hiteles és felkészült felsővezetés, a teljesítményorientált vállalati kultúra, valamint a fenntarthatóság szempontjai mentén vizsgálták a pályázó munkahelyeket. 

 

A díj különleges jellemzője, hogy a munkavállalók maguk mondanak véleményt a vállalatukról egy külső, független szakértőnek. A Legjobb Munkahely Felmérés elsődleges célja hiteles visszajelzést adni arról, hogy hogyan érzik magukat a munkavállalók a vállalatnál. Az elismerést idén is három kategóriában ítélték oda azoknak a vállalatoknak, amelyek a kritériumok mindegyike alapján kiemelkedően teljesítettek.

 

A győztesek

Az 4790.jpgezernél több munkavállalót foglalkoztató nagyvállalati kategóriában az Allianz Hungária Zrt., a Diageo Üzletviteli Szolgáltatások Kft., a dm Kft., valamint a McDonald's Magyarországi Étterem Hálózat Kft. lett a legjobb munkahely.


A közepes, 250-1000 fős vállalatok közül a B. Braun Avitum Hungary Egészségügyi Szolgáltató Zrt., a Decathlon Magyarország és az Eurofamily érdemelte ki a címet.

 
A kisebb, 50-250 fős cégek legjobbjai lettek az Alpiq Csepeli Vállalatcsoport, az Atlas Copco-Industrial Technique Hungary Kft., a Cisco Systems Magyarország Kft., a Faulhaber Motors Hungaria Kft., a Hilti Hungária Kft., a Kulcs-Soft Számítástechnika Nyrt., a Macher Gépészeti és Elektronikai Kft., a MAPEI Kft. és a Veeva Systems Hungary Kft.


Az idén kitüntetett vállalatok dolgozóinak 79%-a érzi úgy, hogy a szervezetükről, mint munkahelyről kialakult külső kép, az "employer brand" összhangban áll személyes tapasztalataikkal. A legjobbaknál a megkérdezettek 81%-a ért egyet azzal, hogy ha a vállalat sikeresen eléri a kitűzött céljait, a pénzügyi eredményekből a dolgozók is részesülnek, szemben az 55%-os magyar átlaggal. Ezen kívül a felsővezetés emberközpontúsága és őszinte kommunikációja, a fejlődési és előrelépési lehetőségek, az elismerés, valamint a hatékony munkavégzés feltételeinek megteremtése különbözteti meg leginkább a legjobbakat. Azt, hogy ez megtérülő befektetés, a pénzügyi mutatók is igazolják - derül ki a felmérésből.

 

2015: küzdelem a tehetségekért4787.jpg

A díjátadón Veres Rita, az Aon Hewitt cégvezetője a kutatás eredményeit összegezve elmondta: "a 2015-ös évet a munkaerőért folytatott küzdelem jellemzi, ezt igazolják az adatok is. Egyre több vállalatnak okoz gondot nem csupán a tehetségek megtartása, hanem a céghez vonzása is."

 

Cseresnyés Pétert, a Nemzetgazdasági Minisztérium munkaerőpiacért és képzésért felelős államtitkárát is, aki kifejtette: "a versenyszférában még több munkahelyre van szükség, amihez biztosítani kell a megfelelő képzettségű és mennyiségű munkaerőt, de a hazai bérek felzárkóztatását sem lehet figyelmen kívül hagyni, hiszen a fiatalok itthon tartásához a versenyképes fizetések elengedhetetlenek.

 

A Legjobb Munkahely Felmérést 2001-ben végezték el először Magyarországon, így Németország mellett hazánk volt az első európai ország, ahol elkészült a munkahelyek feltérképezése. A kutatás mára átfogó globális felméréssé nőtte ki magát, amelynek keretében közel 30 ország alkalmazottai értékeli évről évre munkahelyét. A kiszélesedő részvétel egyben kiváló alapanyagot nyújt a hazai illetve nemzetközi humánerőforrás trendeket, gyakorlatokat vizsgáló elemzésnek.

 

És ezt olvasta?

Ritmus a Facebookon

Legolvasottabb a rovatban